Rama i bashkohet nismës “Ti je një lule dielli”, vesh bluzen dhe jep një mesazh të rëndësishëm

Publikuar tek: politike, më 23:08 23-03-2017 Rama i bashkohet nismës “Ti je një lule dielli”, vesh bluzen dhe jep një mesazh të rëndësishëm

Kryeministri Edi Rama i është bashkuar nismës së Albana Osmanit, “Ti je një luledielli”, të ardhurat e së cilës do të shkojnë për fëmijët e prekur nga sëmundjet e gjakut.

Teksa ka veshur bluzen me një lule dielli, në krah të Albana Osmanit, ka dhënë dhe një mesazh të rëndësishëm.

“Sot me Albana Osmanin për të mbështetur nismën e saj të bukur në mbledhjen e të ardhurave në ndihmë të fëmijëve të prekur nga sëmundjet e gjakut dhe që po kurohen me përkushtim të posaçëm në pediatrine e QSUT. Vish një lule dielli që këta fëmijë të kenë një mundësi më shumë? #tijenjeluledielli"”,-shkruan Rama në mediat sociale.

 

ra.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.017389059066772
array(1) { ["section"]=> string(97) "rama-i-bashkohet-nismes-ti-je-nje-lule-dielli-vesh-bluzen-dhe-jep-nje-mesazh-te-rendesishem-72936" }