Rama i dha post në administratë, zbulohet sa do të paguhet Eni Vasili

Publikuar tek: aktualitet, më 15:56 13-07-2019 Rama i dha post në administratë, zbulohet sa do të paguhet Eni Vasili

Prej disa kohësh po përflitet në media se moderatorja e emisionit ‘Open’, Eni Vasili ka marrë një post të lartë në administratën e kryeministrit Edi Rama.

 Vasili është propozuar si anëtare e Këshillit të Statistikave, si përfaqësuese e sektorit të medias dhe emri i saj u miratua në Parlament.

Këshilli i Statistikave është organ i ngarkuar për mbikëqyrjen dhe mbështetjen e INSTAT-it, në rolin e tij për zbatimin e aktiviteteve statistikore të parashikuara në Programin e Statistikave Zyrtare.

Ajo ka pranuar të jetë anëtare në këshill, edhe pse nuk ka asnjë pagesë, thjesht për të dhënë eksperiencën e saj si gazetare.

Kujtojmë që ajo ka një eksperiencë të gjatë në fushën e medias dhe emisioneve televizive. Së fundmi është dalluar dhe si autore e emisionit që drejton në Top Channel.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Meta nuk dekretoi Gjinushin, Akademia e Shkencave mbledhje të jashtëzakonshme
‘Përpara fjalimit jam konsultuar me nënën time, vjehrrën dhe Rean’, Linda Rama në Londër: Gratë me pushtet në Shqipëri është koha t’i bëjnë pyetje vetes »
Article Logic
Execution time: 0.0086550712585449
array(1) { ["section"]=> string(75) "rama-i-dha-post-ne-administrate-zbulohet-sa-do-te-paguhet-eni-vasili-172091" }