Rama i dorëzon çelësin zonjës së shtëpisë, por bllokohet dera. Ja çfarë bën Veliaj në momentin e sikletshëm (VIDEO)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 15:18 02-02-2020 Rama i dorëzon çelësin zonjës së shtëpisë, por bllokohet dera. Ja çfarë bën Veliaj në momentin e sikletshëm (VIDEO) Foto nga videoja

Kryeministri Edi Rama ka qenë në familjen Dervishi në Dajt së bashku me kryebashkiakun Erion Veliaj për t’i dorëzuar çelësat e banesës së re, e cila u rikonstruktua pasi është dëmtuar nga tërmeti i 21 shtatorit.

Rama i ka dorëzuar çelësat zonjës së shtëpisë, dhe ndërsa kjo e fundit përpiqej ta hapte derën e banesës nuk ia arriti dot duke shkaktuar një moment të sikletshëm.

Menjëherë ka ndërhyrë kryebashkiaku Veliaj dhe pas disa tentativave kanë mundur që ta hapin derën për t'u futur më pas brenda.

Pas tërmeteve të njëpasnjëshme shumë familje kanë marrë ndihmë dhe një prej tyre është edhe familja Dervishi në Dajt.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0095641613006592
array(1) { ["section"]=> string(118) "rama-i-dorezon-celesin-zonjes-se-shtepise-por-bllokohet-dera-ja-cfare-ben-veliaj-ne-momentin-e-sikletshem-video-193860" }