Rama i ekzaltuar me qëndrimin e Departamentit Amerikan të Shtetit për negociatat, falenderon në anglisht

Publikuar tek: politike, më 22:17 18-10-2019 Rama i ekzaltuar me qëndrimin e Departamentit Amerikan të Shtetit për negociatat, falenderon në anglisht FotoArkive: Kryeministri Edi Rama

Kryeministri Rama falenderon Departamentin Amerikan të Shtetit për zhgënjimin e shprehur me vendimin e Këshillit të Europës për mos-hapjen e negociatave.

I ekzaltuar me vendimin e DASH, Rama i falenderon në anglisht, ndërsa publikon dhe raportin e plotë, ku shprehet mbështetja e për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

Lexo edhe: Mos-hapja e negociatave, reagon DASH: Jemi të zhgënjyer!

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02568793296814
array(1) { ["section"]=> string(110) "rama-i-ekzaltuar-me-qendrimin-e-departamentit-amerikan-te-shtetit-per-negociatat-falenderon-ne-anglisht-182637" }