Rama i ‘kthen nderin’ ministrit Dendias, darkë private me kryediplomatin grek

Publikuar tek: politike, më 20:22 20-10-2020 Rama i ‘kthen nderin’ ministrit Dendias, darkë private me kryediplomatin grek

Pasi vendosën se çështja e detit duhet t’i drejothet Gjykatës së Hagës, kryeministri Edi Rama dhe ministri i Jashtëm grek Nikos Dendias kanë vendosur të darkojnë privatisht.

Burime për Euronews bëjnë me dije se pas takimeve të Dendias me krerët e shtetit tonë, ai është ftuar nga Rama për darkë, por ende nuk bëhet e ditur se cili është vendi ku Rama ka vendosur të “qerasë” ministrin grek.

Kjo darkë është një kthim nderi nga ana e Ramës, pasi në vizitën e tij në Athinë në shtator të këtij viti, Dendias dhe kryeministri Mitsotakis e ftuan Ramën për darkë në një restorant me pamje nga akropoli.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Takimi i Bashës me ministrin Dendias, Kreshnik Spahiu pyet: Pse nuk është vendosur flamuri shqiptar, po vetëm ai i Greqisë?
'Çështja e detit në Hagë', Çani: S'ka marrëveshje! Rama është lojtar, i shkel syrin Athinës dhe i bën 'presion' Erdoganit »
Article Logic
Execution time: 0.013131856918335
array(1) { ["section"]=> string(81) "rama-i-kthen-nderin-ministrit-dendias-darke-private-me-kryediplomatin-grek-224489" }