Rama i përgjigjet Bashës për inceneratët: Do kthejnë malet me plehra në parqe për njerëzit e të gjitha moshave

Publikuar tek: politike, më 12:28 22-10-2020 Rama i përgjigjet Bashës për inceneratët: Do kthejnë malet me plehra në parqe për njerëzit e të gjitha moshave FotoArkive: Kryeministri Rama

Kryeministri Rama reagon pas akuzave të Lulzim Bashës sot nga selia blu, duke thënë se PD dhe gjithë politika e vjetër ka qenë e mbledhur në formë malesh me plehra në mes të Tiranës, Elbasanit dhe Fierit.

Sipas Ramës, falë këtyre “impiantëve moderne” këto male me plehra do kthehen në parqe për njerëzit e të gjitha moshave.

“Po Lulzim ka qenë PD dhe e tërë politika e vjetër e mbledhur në formë malesh me plehra në mes të Tiranës, Elbasanit,Fierit e kudo, ku falë impianteve moderne që do të vazhdojmë të ndërtojmë, do mund të mblidhen njerëzit e të gjitha moshave për parqet e për aktivitete gjithëfarë”, shkruan Rama në Twitter.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gara për DEPUTET/ Mbyllet procesi i përzgjedhjes së kandidatëve të PD, LISTA me 316 emra i shkon Kryesisë
Lulzim Basha i kujton Ramës ‘gropën’ e Hajdin Sejdisë: Mban erën e asaj grope që e le hapur 11 vite si kryetar bashkie. Dita e llogarisë po afron »
Article Logic
Execution time: 0.010918140411377
array(1) { ["section"]=> string(116) "rama-i-pergjigjet-bashes-per-inceneratet-do-kthejne-malet-me-plehra-ne-parqe-per-njerezit-e-te-gjitha-moshave-224722" }