Rama i përgjigjet Bashës për inceneratorët: Ti dhe PD keni marrëdhënie me plehrat, se keni 30 vjet lider një mbeturinë të komunizmit

Publikuar tek: politike, më 14:06 14-10-2020 Rama i përgjigjet Bashës për inceneratorët: Ti dhe PD keni marrëdhënie me plehrat, se keni 30 vjet lider një mbeturinë të komunizmit Rama - Basha

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur kreut demokrat Lulzim Basha në lidhje me akuzat e këtij të fundit për tenderat korruptivë të inceneratorëve.

Përmes rrjeteve sociale, Rama ironizon Bashën dhe PD, duke i cilësuar si të afërt me “plehrat”, pasi një të tillë e kanë lider prej 30 vitesh, duke nënkuptuar kështu Sali Berishën, që Rama e konsideron një mbeturinë të komunizmit.

PS sipas kreut të qeverisë nuk do të ndalet deri kur në asnjë cep të shtëpisë sonë të përbashkët të mos digjen e mos kalben plehra.

Screenshot_1_copy_copy.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Meta publikon foto me ish-deputetin e PS dhe bëhet nostalgjik: Ishin kohë të paharruara!
‘Ke paguar 75 mln euro për mafien e plehrave nga lekët e shqiptarëve’, Basha ultimatum Ramës: Zbato planin me 5 pika! Tani! »
Article Logic
Execution time: 0.012089967727661
array(1) { ["section"]=> string(137) "rama-i-pergjigjet-bashes-per-inceneratoret-ti-dhe-pd-keni-marredhenie-me-plehrat-se-kemi-30-vjet-lider-nje-mbeturine-te-komunizmit-223752" }