Rama i përgjigjet Bashës: Po ushtron dhunë mbi sipërmarrësit, jeni kthyer në parti gjobvënëse

Publikuar tek: barometri, më 08:23 26-09-2018 Rama i përgjigjet Bashës: Po ushtron dhunë mbi sipërmarrësit, jeni kthyer në parti gjobvënëse

Pas akuzave të kryedemokratit Lulzim Basha se Rama ka ndezur motorrët e shpifjes për të mbrojtur pushtetin dhe paratë e klientëve të tij, ka reaguar dhe Kryeministri.

 

Nëpërmjet një postimi në Twitter Edi Rama ka shkruar se kjo parti ka harruar arsyen pse ekziston, ndërsa ka shtuar se është kthyer në një parti gjobvënëse.

“Kur një parti politike shpall si platformë dhunën verbale mbi sipërmarrësit ka ngatërruar sistemin ku vepron;ka harruar arsyen pse ekziston;ka marrë fund si alternativë qeverisëse e është kthyer në maskë gjobvënëse!Kur këtë parti pastaj e drejton LB ferra e ka marrë fare uratën”, ka shkruar Rama.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020147800445557
array(1) { ["section"]=> string(98) "rama-i-pergjigjet-bashes-po-ushtron-dhune-mbi-sipermarresit-jeni-kthyer-ne-parti-gjobvenese-135634" }