Rama i përgjigjet pyetjes: Për sa i përket largimeve nga puna...

Publikuar tek: politike, më 17:38 11-09-2017 Rama i përgjigjet pyetjes: Për sa i përket largimeve nga puna...

Teksa i është përgjigjur plot 19 pyetjeve të hartuara nga Lëvizja Socialiste për Integrim, kryeministri Edi Rama është ndalur edhe te largimet nga puna, një praktikë e ndjekur gati 27 vjet sa herë që janë ndërruar qeveritë.

‘Mos u shqetësoni”, tha Rama duke shtuar se administrata ashtu si çdo mekanizëm qeveritar do pësojë rikonstruksion tërësor, por ‘do ruhet çdo aset me vlerë”.

“Për sa i përket largimeve nga puna mos u shqetësoni. Administrata për ne është një aset, por pa diskutim që në të gjithë rikosntruksionin tërësor të mekanizmave qeverisës do ketë vëmendje të posaçme për të ruajtur çdo aset me vlerë.”

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rama paralajmëron rritje të madhe të pagave për mjekët dhe mësuesit, ja sa është përqindja
Nard Ndoka sulmon Bashën: Çlirohu nga komplekset, po mban peng Opozitën »
Article Logic
Execution time: 0.010906934738159
array(1) { ["section"]=> string(66) "rama-i-pergjigjet-pyetjes-per-sa-i-perket-largimeve-nga-puna-91973" }