Rama i përvishet Bashës: Nga Jeruzalemi te karrota, nga Palestina te prasi...Më dëgjo miku im (BATUTAT)

Publikuar tek: politike, më 14:35 08-02-2018 Rama i përvishet Bashës: Nga Jeruzalemi te karrota, nga Palestina te prasi...Më dëgjo miku im (BATUTAT)

Kryeminitri Rama i’u përgjigj kreut të PD-së Basha, ku ky i fundit e akuzoi se ishte sjellë në mënyrë të turpshme me fermerët e Divjakës.

Ndërsa Rama e ironizoi duke i përmendur sërish “gurin’ për lapsusin e llogaritjeve matematikore.

“Sot erdhën këtu, ishin nisur për Jeruzalem, befasoi komisari, ndaloi në Divjakë. 7x7= 42. Nga Jeruzalemi te karota, nga Palenstina te prasi. Guri o guri hajde se do na rrahin. Një gjë po të them i dashur miku im Lulzim, unë e di si do shkojë kjo punë. Në fund këta do të të rrahin ty se do u ngordhë gomari dhe do i bien samarit. Pastaj 7x7= 42, 1 kg karotë, gjysmë kile presh. E di unë si do përfundojë kjo punë do të të nxjerrin në rrugë të madhe”, u shpreh Rama.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011914968490601
array(1) { ["section"]=> string(104) "rama-i-pervishet-bashes-nga-jeruzalemi-te-karrota-nga-palestina-te-prasi-me-degjo-miku-im-batutat-109585" }