Rama i prerë: Bllokim i valëve në burgjeve dhe monitorim 24 orë me kamera

Publikuar tek: barometri, më 08:23 24-10-2018 Rama i prerë: Bllokim i valëve në burgjeve dhe monitorim 24 orë me kamera

Kryeministri Edi Rama nga një konferencë live në Ministria e Drejtësisë ku është prezantuar drejtori i ri i Policisë së Burgjeve, ka treguar dhe se në burgje do të vendoset një sistem monitorimi special.

 

Rama u shpreh se burgjet do të pajisen me një sistem special për bllokimin e valëve dhe të internetit, si dhe dho të krijohet një sistem i ri i cili do të ketë rregulla strikte.

“Burgjet do të pajisën me një sistem special për bllokimin e valëve të telefonave dhe internetit, si dhe do të krijohet një sitem i ri me rregulla strikete, ndërsa do të vendosen dhe kamera për monitorim 24 orë, të cilat do të fillojnë të vihenn në punë nga burgu 313”, ka thënë Rama.

Gjitahshtu Kryeministri ka shtuar se sistemi i kamerave që do të vendoset në burgjet e sigurisë së lartë dhe burgjet e rëndësisë së veçantë nuk do të shihet vetëm nga drejtoria e burgut por dhe nga Forca e Ligjit.

“Brugjet e sigurisë së lartë dhe burgjet e rëndësisë së veçantë do të monitoprohen me kamëera, dhe ato nuk do të shihen nga drejtoria përkatëse por dhe nga Forac e Ligjit.”

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.018550872802734
array(1) { ["section"]=> string(79) "rama-i-prere-bllokim-i-valeve-ne-burgjeve-dhe-monitorim-24-ore-me-kamera-138890" }