Rama i prerë: Kodi Zgjedhor do të votohet pa asnjë ndryshim, askush s’mund ta vërë në diskutim vullnetin e parlamentit, aq më pak Ilir Meta

Publikuar tek: politike, më 10:32 26-10-2020 Rama i prerë: Kodi Zgjedhor do të votohet pa asnjë ndryshim, askush s’mund ta vërë në diskutim vullnetin e parlamentit, aq më pak Ilir Meta

Kryeministri Edi Rama pas mbledhjes me drejtuesit politik të qarqeve ka folur për gazetarët.

Rama është shprehur se mazhoranca nuk do të tërhiqet nga ndryshimet e Kodit Zgjedhor.

Ai tha se Kodi Zgjedhor do të votohet sa më shpejtë pa asnjë ndryshim pikë dhe presje.

Ndër të tjera ai u shpreh se askush nuk mund ta vërë në diskutim vullnetin e parlamentit dhe aq më pak Ilir Meta.

“Votojmë sa më shpejtë kur caktohet seanca e votimi pa asnjë ndryshim pikë dhe presje. Pa asnjë ndryshim pikë dhe presje do votojmë kodin siç është votuar nga parlamenti me një shumicë që është kuptimplotë dhe askush nuk mund ta vërë në diskutim vullnetin e parlamentit dhe aq më pak Ilir Meta”, deklaroi Rama.

Kujtojmë që presidenti Ilir Meta ktheu në Kuvend për rishqyrtim ndryshimet në Kodin Zgjedhor.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « ‘U zhduk’ kur anëtarësia e ‘dogji’ për deputet, Klevis Balliu shfaqet në Gjykatë: Kam dhjetëra gjyqe për Astirin, këlyshët e Enverit duan të më mbajnë këtu
Pse je kundër ti mo? Pse je kundër… Bashkim FINO i “hakërrehet” Adriatik Alimadhit për votën e dhënë për komisionin e prokurimit publik (DEBATI) »
Article Logic
Execution time: 0.011883974075317
array(1) { ["section"]=> string(143) "rama-i-prere-kodi-zgjedhor-do-te-votohet-pa-asnje-ndryshim-askush-s-mund-ta-vere-ne-diskutim-vullnetin-e-parlamentit-aq-me-pak-ilir-meta-225169" }