Rama i prerë: Shpifësit do t’i çojmë në gjyq. U duket diktaturë se janë mësuar të paguhen majmur

Publikuar tek: barometri, më 09:29 13-10-2018 Rama i prerë: Shpifësit do t’i çojmë në gjyq. U duket diktaturë se janë mësuar të paguhen majmur Edi Rama

Kryeministri Edi Rama duket i vendosur në betejën kundër shpifjes, dhe deklaron se të gjithë ata që nuk faktojnë përpara se të akuzojnë do të përballen me gjyqin.

Duke nënkuptuar opozitën dhe çështjet e bujshme dë muajve të fundit, si “Xhisiela” dhe “Babalja”, Rama thotë se “shpifësit do t’i çojmë në gjyq”.

Kritikave se po kthen vendin në diktaturë Rama u përgjigjet duke thënë se “u duket diktaturë se janë mësuar të paguhen majmur, për të fëlliqur gjithçka prekin me gjuhë”.

Reagimi i plotë i Ramës në rrjetet sociale:

Qenkan acaruar shpifësit pse do t'i çojmë në gjyq. Përgjegjësia për Fjalën u duket diktaturë se janë mësuar të paguhen majmur, për të fëlliqur gjithçka prekin me gjuhë. Ka ardhur koha të faktojnë para se të akuzojnë ose t'i kthejnë për edukim ca nga lekët e fituara duke shpifur.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.038464069366455
array(1) { ["section"]=> string(101) "rama-i-prere-shpifesit-do-t-i-cojme-ne-gjyq-u-duket-diktature-se-jane-mesuar-te-paguhen-majmur-137644" }