Rama i publikoi shkresën në Kuvend, reagon nga Vlora rrufeshëm Basha

Publikuar tek: barometri, më 08:01 21-09-2018 Rama i publikoi shkresën në Kuvend, reagon nga Vlora rrufeshëm Basha

Reagon rrufeshëm kreu i PD Lulzim Basha pasi kryeministri Edi Rama publikoi nga Kuvendi shkresën e vitit 2013 që Florian Mima si ministër i Ekonomisë ia ka dërguar Lulzim Bashës, asokohe, kryebashkiak i Tiranës, përmes së cilës i kërkonte privatizimin e teatrit të Metropolit, për llogari të biznesmenit-deputet Astrit Veliaj.

 

Basha e cilëson Ramën ‘kryehajdut’ ndërsa e cilëson shkresën si të pavlerë për faktin që Teatri i Metropolit vazhdon të jetë aty, dhe ai nuk ka lejuar privatizimin e saj.

“Kryehajduti kërkon skutave për shkresa të pavlera. Teatri i Metropolit është aty. Kinema 17 Nëntorin, Kinema Republikën, kinema Partizanin, kinema Ali Demin, i ka shkatërruar Rama dhe i ka ndërtuar pallate”, shkruan Basha në reagimin e tij nga Vlora ku është mbledhur sot opozita e bashkuar.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0098052024841309
array(1) { ["section"]=> string(74) "rama-i-publikoi-shkresen-ne-kuvend-reagon-nga-vlora-rrufeshem-basha-135084" }