Rama i shqetësuar për Vlorën, takohet nesër me deputetët dhe kryebashkiakun

Publikuar tek: politike, më 22:07 28-08-2015 Rama i shqetësuar për Vlorën, takohet nesër me deputetët dhe kryebashkiakun

Kryeministri Edi Rama do të udhëtoj nesër drejt qytetit të Vlorës, vetëm dy ditë pas kthimit nga Vjena. Axhenda e kryeministrit do të jetë tejet e ngjeshur me takime përgjatë gjithë ditës.

Mësohet se Rama do të takohet me krerët e njësive vendore të Vlorës, si dhe me kryetarin e bashkisë, Dritan Lelin. Gjithashtu, është planifikuar një takim i kryeministrit me të gjithë krerët e bashkive të jugut të vendit. Takimi i Ramës me kryebashkiakët do organizohet në hotel New York.

Në axhendën e kryeministrit është planifikuar edhe një takim me deputetët e qarkut të Vlorës.

Në media është folur ditën e sotme se Rama do të takohej nesër me deputetët e Vlorës dhe Tepelenës për çështjen e kanabist, lidhur kjo edhe me operacionin e organizuar në Shqipëria dhe Italia dy ditë më parë, ku në pranga ranë 14 persona midis tyre edhe një polic.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.009253978729248
array(1) { ["section"]=> string(80) "rama-i-shqetesuar-per-vloren-takohet-neser-me-deputetet-dhe-kryebashkiakun-19420" }