Rama i tha “kazan i madh”, Arjan Çani habit të gjithë: Për mua kjo është dashuri

Publikuar tek: aktualitet, më 21:45 13-06-2017 Rama i tha “kazan i madh”, Arjan Çani habit të gjithë: Për mua kjo është dashuri

Edi Rama ditën e premte i ftuar në studion e “Zonë e Lirë” pas 7 vjetësh, teksa është pyetur nga Çani për disa figura të ekranit, gazetarë dhe analistë nëse janë pjesë e “Kazanit” ose jo, kryeministri shumicën prej tyre i ka klasifikuar si pjesë e tij.

Rama edhe vetë Çanit e ka quajtur kazan, madje tha “ti je kazani i parë”.

Çani i ftuar në emisionin “Studio e Hapur” të Eni Vasilit ka komentuar klasifikimin që bëri Rama kundrejt gazetarëve.

“Nuk e di si do e interpretoni ju, se çdo njeri e interpreton ndryshe…

Për mua e gjitha kjo është dashuri, është dashur ndaj kazanit, ai vdes për kazaninin ai është pjesë e këtij kazani pa të nuk jeton dot.

Në fakt kazan nuk do të thotë asgjë, ato janë mediat që ai i do…”, tha Çani.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02711296081543
array(1) { ["section"]=> string(82) "rama-i-tha-kazan-i-madh-arjan-cani-habit-te-gjithe-per-mua-kjo-eshte-dashuri-82367" }