Rama "ia mbath" në Davos, takohet me Tsipras (Ç’PARALAJMËROJNË të ndodhë në pranverë mediat e huaja )

Publikuar tek: politike, më 13:49 24-01-2018 Rama

Kryeministri Edi rama ndodhet në Davos të Zvicrës për të marrë pjesë në Forumin Botëror të Ekonomisë.

Siç raportojnë mediat ndërkombëtare, Rama është takuar edhe me kryeministrin greket, Aleksis Tsipras. Sakaq, mediat paralajmërojnë dhe për një takim zyrtar të Ramës me Tsipras, pranverën e ardhshme.

“Takimi i kryeministrit grek me homologun e tij shqiptar Edi Rama vjen për të konfirmuar rezultatet pozitive të kontakteve dypalëshe midis ministrave të jashtëm Nikos Kotzias dhe Ditmir Bushati në Kretë dhe Korçë. Bisedimet midis të dy palëve, kanë konkluduar në një marrëveshje mbi një numër çështjesh të pazgjidhura midis Greqisë dhe Shqipërisë, të cilat mund të hapin rrugën për një takim formal midis Alexis Tsipras dhe Edi Rama në pranverën e ardhshme”, raporton IBNA.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012325048446655
array(1) { ["section"]=> string(102) "rama-ia-mbath-ne-davos-takohet-me-tsipras-c-paralajmerojne-te-ndodhe-ne-pranvere-mediat-e-huaja-107743" }