Rama ia thotë publikisht Metës, Kryemadhit, Bashës dhe Berishës: Lëreni kafen turke deri në 30 Qershor, shyqyr s'ikët nga ura se do kishit rënë në lumë nga tërmeti i Tritanit

Publikuar tek: politike, më 11:29 23-06-2019 Rama ia thotë publikisht Metës, Kryemadhit, Bashës dhe Berishës: Lëreni kafen turke deri në 30 Qershor, shyqyr s'ikët nga ura se do kishit rënë në lumë nga tërmeti i Tritanit

Kryeministri Edi Rama nuk ka kursyer batutat dhe ironitë as ditën e sotme në takimin elektoral në Përmet.

Rama i tha publikisht presidentit Ilir Meta, kryetarëve të opozitës Lulzim Bashës e Monika Kryemadhit dhe ish-kryeministrit Sali Berisha të mos pijnë më kafe turke dhe të mos shohin filxhan deri më datë 30 Qershor.

Rama ka ironizuar edhe ish-deputetin demokrat Tritan Shehun që e priti me protesta kryeministrin në hyrje të Përmetit.

'Ia kam thënë publikisht Ilir Metës nëse ke hallin e qametit, ndalo pirjen e kafes turke në shtëpi. Të mos pijë kafe Meta, Monika, Luli dhe Berisha deri në 30 Qershor. Në qoftë se këta 4 njerëz nuk pijnë kafe turke deri në datë 30 Qershor dhe s'kanë filxhan për të parë edhe Tritani vetë nuk është aty dhe ai nuk del aty. Se këta dalin se thonë ata. Filxhani thotë te Ura e Leklit do bëhet nami, shyqyr që ikën nga ura e Leklit se do i kishte hedhur në lumë tërmeti i Tritanit, se janë shokë, janë shokë', tha Rama me ironi të thellë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.03418493270874
array(1) { ["section"]=> string(177) "rama-ia-thote-publikisht-metes-kryemadhit-bashes-dhe-berishes-lereni-kafen-turke-deri-ne-30-qershor-shyqyr-s-iket-nga-ura-se-do-kishit-rene-ne-lume-nga-termeti-i-tritanit-169380" }