Rama ikën sërish, kësaj radhe për një intervistë në Itali

Publikuar tek: politike, më 23:34 17-02-2015 Rama ikën sërish, kësaj radhe për një intervistë në Itali

Në një kohë kur Shqiperia po “zjen” nga shpërthimet, atentatet dhe grabitjet në mes të ditës, kryeministri Rama ka zgjedhur të shkojë për një intervistë në Itali.

Ende nuk dihet axhenda e plotë e kryeministrit në shtetin fqinj por ajo që dihet është se Rama do të japë një intervistë për emisionin ‘Leinvasioni” të televizionin Italian “La7tv”.

Ky fakt është bërë i ditur nga vetë gazetarja italiane Daria Bignardi, me anë të një postimi në rrjetin social “Twitter”. Në emisionin e orës 21:10 do të jenë të pranishëm edhe minisrtja italiane e Administratës Publike Marianna Madia, dhe gazetari Beppe Severgnini.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0093200206756592
array(1) { ["section"]=> string(62) "rama-iken-serisht-kesaj-radhe-per-nje-interviste-ne-itali-3692" }