Rama inspekton rrugën Elbasan-Berat: Më shumë lehtësi për fermerët

Publikuar tek: politike, më 18:46 24-02-2018 Rama inspekton rrugën Elbasan-Berat: Më shumë lehtësi për fermerët

Kryeministri i vendit ndodhet për një vizitë dy ditore në qytetin e Beratit, ku ka përfituar nga rasti të inspektojë punimet e rrugës lidhëse Elbasan-Berat.

Rruga e gjatë 35 km, është planifikuar të ketë një intinerar lidhës Cërrik - Belsh - Ura Vajgurore – Kuçovë për të shkurtuar distancën mes qyteteve.

“Janë 35 km të reja dhe janë transformuese për të gjithë zonën edhe për lëvizshmërinë, edhe për shpejtësinë e lidhjes midis zonave të banuara këtu dhe  Beratit, Elbasanit, Tiranës, por janë edhe shumë të rëndësishme për të gjithë ekonominë bujqësore, sepse krijojnë një lehtësi të jashtëzakonshme për të gjithë fermerët,” ka thënë kryeministri Rama nga Berati.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022328853607178
array(1) { ["section"]=> string(72) "rama-inspekton-rrugen-elbasan-berat-me-shume-lehtesi-per-fermeret-111338" }