Rama inspekton shkollën e rindërtuar në Lezhë por nuk gjen top basketbolli, batuta me kyrbashkiakun: O Pjerin s’ke top ti, apo vetëm bilbil ke se ke qenë polic (VIDEO)

Publikuar tek: politike, më 17:03 04-12-2020 Rama inspekton shkollën e rindërtuar në Lezhë por nuk gjen top basketbolli, batuta me kyrbashkiakun: O Pjerin s’ke top ti, apo vetëm bilbil ke se ke qenë polic (VIDEO) Edi Rama, Pjerin Ndreu dhe Arben Ahmetaj ne shkollene rindertuar ne Lezhe

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ka inspektuar shkollën e rindërtuar “Llesh Nik Daka” në Lezhë, në të cilën mësojnë rreth 600 nxënës.

Rama ishte i shoqëruar nga ministry Ahmetaj dhe kryebashkiaku i Lezhës Pjerin Ndreu, me të cilët ka bërë edhe batuta për faktin se palestra e shkollës nuk kishte ende një top basketbolli.

“S’kanë top baskëtbolli, tmerr”, thotë Ahmetaj, ndërsa kryeministri ia kthen me batutë: “Po s’ka problem. I hyri tani basketbollit ky.

Më pas kur i afrohen palestrës së shkollës, kryeministri i kthehet kryebashkiakut Ndreu.

“O Pjerin s’kë top ti, apo vetëm bilbil ke ti se ke qenë polic”, thotë Rama duke shkaktuar të qeshura te të pranishmit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ministrja i çoi në gjykatë për shpifje, PD kallëzon në SPAK Olta Xhaçkën: Kreu 22 fluturime për qëllime elektorale
Të rinjtë e Kukësit i ankohen Bashës: Na i hapin dritaret nga pandemia, nuk shkruaj dot se më ngrijnë duart, drutë i marrim nga shtëpia »
Article Logic
Execution time: 0.010535001754761
array(1) { ["section"]=> string(169) "rama-inspekton-shkollen-e-rindertuar-ne-lezhe-por-nuk-gjen-top-basketbolli-batuta-me-kyrbashkiakun-o-pjerin-s-ke-top-ti-apo-vetem-bilbil-ke-se-ke-qene-polic-video-230184" }