Rama ironizon : Jo shqiptarët po ju shqupatarët

Publikuar tek: politike, më 14:36 28-04-2015 Rama ironizon : Jo shqiptarët po ju shqupatarët

Kryeministri Rama ka ironizuar përmes një statusi në rrjetin social opozitën duke e akuzuar se kanë rrënuar me pushtetin e tyre shqiptarët. Rama cilëson opozitën si mishërimin e varfërisë dhe aspiratave.

“Jo shqiptarët po ju shqupatarët opozitarë që i rrënuat me pushtetiin tuaj qorr/shurdh jeni mishërimi i varfërisë së aspiratave”, shkruan Rama.

Kjo akuzë e Ramës për " mishërimin e varfërisë" vjen në një kohë kur një debat i madh mbi varfërirë (i nisur fillimisht nga deputeti i PS Blushi) në Shqipëri, është hapur së fundmi në Parlament, në medie e në rradhët e opinionit publik.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0099320411682129
array(1) { ["section"]=> string(50) "rama-ironizon-jo-shqiptaret-po-ju-shqupataret-9867" }