Rama iu dhuron libra dy fëmijëve në familjen tiranase dhe flet për Zahon: Do isha shumë i kënaqur…

Publikuar tek: barometri, më 07:14 05-09-2018 Rama iu dhuron libra dy fëmijëve në familjen tiranase dhe flet për Zahon: Do isha shumë i kënaqur…

Kryeministri Rama ishte sot në familjen Karaj në Tiranë për t’u dhuruar libra dy fëmijëve të tyre.

 

Kryeministri ishte i shoqëruar nga ministrja e Arsimit Lindida Nikolla dhe drejtoresha e shkollës “Ali Demi”, Dorina Kuka.

Ndër të tjera ata ndanë me prindërit disa shqetësime, ku u ndalën së tepërmi tek përdorimi i celularëve në shkolla. Teksa fliste për këtë problem, Rama përmendi edhe djalin e tij Zahon. Në këtë rast si prind Rama u shpreh se nuk e duron dot që Zaho të përdorë celularin në shkollë, ndërsa theksoi se ai është ende i vogël.

“Prindërit kanë hallin kryesor në këtë pikë. Nëse mua shkolla më thoshte se do ia heqim celularin Zahos, ai nuk është bërë akoma për shkolla por unë do isha shumë i kënaqur. Kjo sepse është komplet jashtë kontrollit të vetes”, u shpreh Rama.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021477937698364
array(1) { ["section"]=> string(103) "rama-iu-dhuron-libra-dy-femijeve-ne-familjen-tiranase-dhe-flet-per-zahon-do-isha-shume-i-kenaqur-133200" }