Rama jep lajmin e mirë për dashamirësit e artit, publikon videon që nxjerr në pah historinë e manipulimit të fotove

Publikuar tek: kulture-art, më 07:22 04-08-2017 Rama jep lajmin e mirë për dashamirësit e artit, publikon videon që nxjerr në pah historinë e manipulimit të fotove

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një klip prezantues të ekspozitës më të re të çelur sot në Muzeun Kombëtar Marubi, titulluar 'Manipulim'.

Të gjithë dashamirësit e artit do kenë mundësinë të shohin për herë të parë historinë e hershme të manipulimit të fotografive.

“MIRËMËNGJES 

dhe ju uroj një ditë të mbarë me këtë klip prezantues të ekspozitës më të re çelur sot në Muzeun Kombëtar Marubi, titulluar 'Manipulim'. Fotografitë e retushuara të arkivës së Marubit do të jenë në qendër të kësaj ekspozite e cila tenton të nxjerrë në pah për herë të parë historinë e hershme të manipulimit të fotografive, për t’i ballafaquar ato me të vërtetën që dëshmojnë negativët origjinalë të paprekur”, shkruan Rama.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.10212993621826
array(1) { ["section"]=> string(120) "rama-jep-lajmin-e-mire-per-dashamiresit-e-artit-publikon-videon-qe-nxjerr-ne-pah-historine-e-manipulimit-te-fotove-88209" }