Rama jep lajmin e mirë për Tiranën: Kjo ndërtesë e harruar po transformohet (VIDEO)

Publikuar tek: kulture-art, më 09:07 07-02-2018 Rama jep lajmin e mirë për Tiranën: Kjo ndërtesë e harruar po transformohet (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën e sotme me një lajm të mirë për banorët e Tiranës.

Rama poston një video, përmes së cilës tregon se ka nisur puna për rindërtimin e teatrit të ri për ta kthyer atë në një hapësirë me standarte europiane.

“MIRËMËNGJES dhe me këto pamje nga progresi i punimeve për ndërtimin e Teatrit të ri të Tiranës, ku rrënojat e një ndërtese të harruar për dekada të tëra po transformohen çdo ditë në një hapësirë europiane më shumë, aq të munguar për artin dhe kulturën, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0054848194122314
array(1) { ["section"]=> string(87) "rama-jep-lajmin-e-mire-per-tiranen-kjo-ndertese-e-harruar-po-transformohet-video-109405" }