Rama jep lajmin që do të gëzojë të gjithë dibranët dhe shqiptarët në Maqedoni

Publikuar tek: politike, më 16:09 11-08-2017 Rama jep lajmin që do të gëzojë të gjithë dibranët dhe shqiptarët në Maqedoni

Mesa duket “Odisesë” së ndërtimit të "rrugës së Arbrit" që do të lidh Shqipërinë veri-lindore me kryeqytetin po i vjen fundi.

Lajmin për fillimin e punimeve për “Rrugën e Arbrit”, e dha kryeministri Edi Rama  në rrejtin social facebook. Ky projekt ishte një nga premtimet kryesore të PS-së në fushatën elektorale.

“Është çelur dje koncesioni për ndërtimin dhe mirëmbajtjen e rrugës së Arbrit, me një vlerë prej 33,6 mld lekë të reja”, shkruan kreu  i qeverisë në facebook.

Më poshtë reagimi i plotë i Ramës në facebook:

Screenshot_1.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027703046798706
array(1) { ["section"]=> string(83) "rama-jep-lajmin-qe-do-te-gezoje-te-gjithe-dibranet-dhe-shqiptaret-ne-maqedoni-88847" }