‘Rama ka kaluar kohë në Dhërmi me banditë dhe kriminelë’, Basha-gazetarit: I di ti shumë mirë, ai ka pasionet e tij të dokumentuara edhe nga prokuroria

Publikuar tek: politike, më 23:45 26-11-2020 ‘Rama ka kaluar kohë në Dhërmi me banditë dhe kriminelë’, Basha-gazetarit: I di ti shumë mirë, ai ka pasionet e tij të dokumentuara edhe nga prokuroria Edi Rama - Cim Peka

Kreu i Partisë Dmeokratike Lulzim Basha i është rikthyer edhe njëherë deklaratës së tij për kryeministrin Rama, ku shprehej se ky i fundit i kishte kaluar pushimet verore në Dhërmi i shoqëruar nga banditë dhe kriminelë.

I pyetur nga agzetari Çim Peka nëse ka emra për këta kriminelë, ai ka thënë se edhe gazetari i di shumë mirë, ndërsa ka shtuar se ky është passion i Ramës që të shoqërohet me këta persona.

Basha: Kur bota përgatitej për valën e dytë, ky bënte pushime. Një muaj e gjysmë në Dhërmi, hante e pinte atje me oligarkë, me banditë dhe me sheikë në vend që të merrte masa.

Peka: E keni thënë edhe njëherë te Fevziu. Rama ka kaluar kohë në Dhërmi me banditë dhe kriminelë. Keni emra për këtë?

Basha: I di ti shumë mirë, disa mi ke thënë edhe ti, por s’është kjo tema e emisionit sot.

Peka: Sot është cdo temë cdo akuzë që lëshoni ju.

Basha: Siç e kam unë pasion për të ndenjur me njerëz të ditur, ai ka pasionet e tij që i ka dokumentuar edhe BILD dhe prokuroria anti-mafia.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rindërtimi/ zv.ministri Shkreli: Këto muaj do shihni dhënie çelësash në televizor sa do ju dhembë koka
»
Article Logic
Execution time: 0.0093951225280762
array(1) { ["section"]=> string(153) "rama-ka-kaluar-kohe-ne-dhermi-me-bandite-dhe-kriminele-basha-gazetarit-i-di-ti-shume-mire-ai-ka-pasionet-e-tij-te-dokumentuara-edhe-nga-prokuroria-229272" }