Rama: Kadare e çoi shqipen në maja të pashkelura më parë, mirënjohje e respekt

Publikuar tek: politike, më 11:00 03-01-2016 Rama: Kadare e çoi shqipen në maja të pashkelura më parë, mirënjohje e respekt

Shkrimtari shqiptar Ismail Kadare mori urdhrin më të lartë të Francës ‘’Komandant i Legjionit të Nderit”. Për këtë kryeministri Edi Rama i ka shprehur mirënjohjen dhe respektin e tij shkrimtarit.

“MIRËNJOHJE E RESPEKT PËR ISMAIL KADARENË Në hyrje të 2016-ës që përkon edhe me vitin e 80 vjetorit të shkrimtarit tonë botërisht të mirënjohur, Presidenti François Hollande e ngriti Ismail Kadarenë në gradën më sipërore të Urdhërit të Legjionit të Nderit, dekorata më e lartë e Francës! Urime nga zemra me mirënjohje e respekt, shkrimtarit që e ka çuar gjuhën shqipe në maja të pashkelura më parë dhe e ka bërë veprën e tij, të lexohet e të admirohet në plot gjuhë të botës”, shkruan Rama.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.009152889251709
array(1) { ["section"]=> string(82) "rama-kadare-e-coi-shqipen-ne-maja-te-pashkelura-me-pare-mirenjohje-e-respekt-29051" }