Rama kap gafën e Bashës dhe ‘qesh me lot’: Mos vdeksh kurrë se nuk më zhgënjen asnjëherë (VIDEO)

Publikuar tek: aktualitet, më 13:38 29-10-2020 Rama kap gafën e Bashës dhe ‘qesh me lot’: Mos vdeksh kurrë se nuk më zhgënjen asnjëherë (VIDEO) FotoMontazh: Rama - Basha

Kryeminsitri Edi Rama kap përsëri me gafë kreun e PD Lulzim Basha. Mesa duket, edhe kryeministri ka qenë duke e ndjekur konferencën e sotme për mediat të kryedemokratit.

“Ahahaha o ti mos vdeksh kurrë, që nuk më zhgënjen asnjëherë... Po si si, 60 minus 15 baraz 50 ëëë?! Je i madh”, shkruan Rama dhe shkrimin e tij e shoqëron me disa “emoji” duke qeshur.

Pra, kreu i PD teksa bënte llogaritë për tamponët në spitalin e Durrësit, tha se nga 60 tamponë që duheshin, ishin dorëzuar vetëm 15. Dhe sipas Bashës, për sot mbetën afro 50 tamponë. (60-15=45). Mesa duket, Basha në inertësi e sipër dhe për të shmangur llogaritjet, ka dhënë një shifër me përafërsi, të cilën Rama e ka kapur menjëherë si gafë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « I dënuar për shfrytëzim prostitucioni, arrestohet 47-vjeçari në Fier (EMRI)
Përfundon hetimi për Fjolla Morinën, dosja kalon për gjykim, prokuroria kërkon pushim të çështjes për biznesmenin dhe shoferin »
Article Logic
Execution time: 0.022887945175171
array(1) { ["section"]=> string(96) "rama-kap-gafen-bashen-dhe-qesh-me-lot-mos-vdeksh-kurre-se-nuk-me-zhgenjen-asnjehere-video-225640" }