Rama kërkon të dijë çfarë nuk shkon me shtetin, ia rendit Përparim Kabo: E bën dot?

Publikuar tek: politike, më 09:32 09-07-2017 Rama kërkon të dijë çfarë nuk shkon me shtetin, ia rendit Përparim Kabo: E bën dot?

Kryeministri Edi Rama kërkoi nga qytetarët mendimin e tyre, se çfarë nuk shkon tani me shtetin dhe çfarë mund të bëhet më mirë në vitet e ardhshme.

Përgjigje i ka kthyer profesori i njohur Përparim Kabo, i cili i tregon se marrëveshja e besimit nuk funksionon ne këtë shtet, pasi liria e shprehjes, e jetës dhe e pronës e kushtëzojnë atë, shkruan newsbomb.al.

Kabo kërkon që të funksionojë siç duhet ligji, duke bërë një list me ata persona që do i nënshtrohen vetingut duke nisur nga vet Rama. “E bën dot zoti kryeministër?”, e mbyll profesori i njohur duke iu drejtuar Ramës. /Newsbomb.al/ 

Reagimi i plotë i Përparim Kabos: 

perparim_kabop.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.008558988571167
array(1) { ["section"]=> string(86) "rama-kerkon-te-dije-cfare-nuk-shkon-me-shtetin-ia-rendit-perparim-kabo-e-ben-dot-85525" }