Rama krah Ballës në Elbasan, i jep urdhër: Shembeni këtë shtëpinë, që të bëhet oborri i shkollës (VIDEO)

Publikuar tek: politike, më 19:08 22-02-2020 Rama krah Ballës në Elbasan, i jep urdhër: Shembeni këtë shtëpinë, që të bëhet oborri i shkollës (VIDEO) Rama

Kryeministri Edi Rama gjatë një vizite në Elbasan shfaqet krah kreut të grupit të PS Taulant Balla duke ndjekur punimet në dy shkollat e reja profesionale dhe laboratorët që do të ndërtohen.

Gjatë inspektimit Rama ka dhënë sugjerime dhe teksa ka parë një shtëpi që ishte ngjitur me shkollën që po ndërtohej, ka urdhëruar Ballën që të bëjnë një shpronësim për shtëpinë dhe ta shembin, kështuqë në vend të saj të ndërtohet oborri i shkollës, ka thënë kryeministri.

Pjesë nga biseda:

Rama: Po kjo çfarë është, kjo këtu?

Personi qe shpjegonte punimet: Kjo është një shtëpi

Rama: I bëni një shpronësim që t'u japim një shtëpi tamam këtyre, e të bëjmë oborr shkolle...

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0092999935150146
array(1) { ["section"]=> string(106) "rama-krah-balles-ne-elbasan-i-jep-urdher-shembeni-kete-shtepine-qe-te-behet-oborri-i-shkolles-video-196106" }