Rama kujton datëlindjen e shqiptarit të madh: E pamundur të mos ulim gju…

Publikuar tek: kulture-art, më 20:58 06-01-2018 Rama kujton datëlindjen e shqiptarit të madh: E pamundur të mos ulim gju…

Kryeministri Edi Rama ka kujtuar mbërmjen e sotme datën e lindjes së shkrimtarit, poetit, politikanit dhe historianit të madh shqiptar Fan Noli.

Përmes rubrikës së tij të zakonshme në facebook, “AMARCORD” shkruan se në 6 janar është e pamundur që të mos kujtosh një personazh si Noli.

“Viti Mbarëkombëtar 2018, në frymën e trashëgimisë së heroit kombëtar, është i të gjithë bashkatdhetarëve, por, edhe ca më shumë borxhli i veprës noliane”,- shkruan Rama ndër të tjera.

Më poshtë postimi i plotë: 

Screenshot_41.jpg

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.1358699798584
array(1) { ["section"]=> string(78) "rama-kujton-datelindjen-e-shqiptarit-te-madh-e-pamundur-te-mos-ulim-gju-105696" }