Rama kujton Ibrahim Rugovën: Sa më shumë kalojnë vitet, aq më shumë lartësohet në sytë e krejt shqiptarisë

Publikuar tek: aktualitet, më 18:36 21-01-2021 Rama kujton Ibrahim Rugovën: Sa më shumë kalojnë vitet, aq më shumë lartësohet në sytë e krejt shqiptarisë Ibrahim Rugova, foto e postuar nga Rama

Kryeministri Edi Rama ka përkujtuar presidentin historik të Kosovës Ibrahim Rugova në 15 vjetorin e ndarjes nga jeta.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Rama shkruan se sa më shumë kalojnë vitet, aq më shumë lartësohet Ibrahim Rugova në sytë e shqiptarëve.

“Sa më shumë kalojnë dhe do të kalojnë vitet, aq më shumë do të lartësohet Ibrahim Rugova në sytë e krejt shqiptarisë”, shkruan Rama krah fotos së presidentit historik Ibrahim Rugova.

Kujtojmë se sot shënohet 15 vjetori i vdekjes së ish-presidentit të Kosovës Ibrahim Rugova. Ai ka vdekur më 21 janar të vitit 2006, në Prishtinë, ku u varros me nderime të larta shtetërore dhe ushtarake.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Përplasje e dhunshme mes tifozëve të Partizanit dhe Tiranës në Elbasan, i vihet flaka makinës, thyhen xhamat e lokalit (VIDEO)
Aksident i FRIKSHËM në Tepelenë, përmbyset një kamion në mes të rrugës »
Article Logic
Execution time: 0.011003017425537
array(1) { ["section"]=> string(111) "rama-kujton-ibrahim-rugoven-sa-me-shume-kalojne-vitet-aq-me-shume-lartesohet-ne-syte-e-krejt-shqiptarise-235889" }