Rama kujton mikun e tij: Ardian Klosi nuk na tha lamtumirë, por ik pi*dhuni (Video)

Publikuar tek: politike, më 20:09 22-04-2016
Rama per klosin 'ik p...' by gazeta-panorama

Është promovuar sot në “COD” libri “Për Ardian Klosin, gjermanin nga Shqipëria” me autor Oliver Jens Schmitt. Gjatë aktivitetit është shpërndarë gjithashtu çmimi “Ardian Klosi” për publicistin Veton Surroi.

I pranishëm në ceremoni, kryeministri Edi Rama ka kujtuar mikun e tij, Klosin, ndërsa rrëfyer edhe bisedat mes tyre për vdekjen. Në fund Rama u shpreh se “Ardian Klosi nuk na tha lamtumirë për na tha ikni pi*dhuni”.

“Gjithmonë ia thosha që do përfundosh duke vrarë veten dhe pasonte e qeshura. Kur ndërtonte shtëpinë tek liqeni, thoshte do bej papafingo lart. Kur shkoja ta takoja ndonjë herë, ishte zakonisht muzg, i thosha pak a shumë në këtë orë këtu lart do ndjehet një krismë e thatë… I madhi Ardian Klosi nuk na tha Lamtumirë por na tha “Ikni pi*dhuni”, u shpreh ndër të tjera kryeministri. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Peleshi nënshkruan në OKB marrëveshjen për klimën
Përjashtimi nga Kuvendi, reagon PD: Hakmarrje e Edi Ramës ndaj Sali Berishës »
Article Logic
Execution time: 0.0071589946746826
array(1) { ["section"]=> string(85) "rama-kujton-mikun-e-tij-ardian-klosi-nuk-na-tha-lamtumire-por-ik-pi-dhuni-video-38399" }