Rama: Kush saboton Reformën në Drejtësi do marrë një përgjigje që se ka parë ndonjëherë në zgjedhjet e ardhshme

Publikuar tek: politike, më 14:11 28-01-2016 Rama: Kush saboton Reformën në Drejtësi do marrë një përgjigje që se ka parë ndonjëherë në zgjedhjet e ardhshme

Reforma në Drejtësi ishte çështja më e diskutuar gjatë seancës së sotme plenare, ku nuk munguan as akuzat e ndërsjellta për bllokimin e një nga reformave më të rëndësishme.

Sipas kryeministrit Edi Rama, “Populli e di shumë mirë se kush e dëshiron Reformën në Drejtësi”, ndërsa u shpreh duke iu drejtuar deputetëve të opozitës, se “kush tenton të sabotojë këtë reformë do marrë një përgjigje që nuk e ka parë asnjëherë në zgjedhjet e ardhshme”.

Por ish-kryeministri Sali Berisha u shpreh se Rama tenton ta kalojë Reformën me 64 vota ndërsa duhen të paktën 94 vota. “Por reforma do kalojë me 120 apo edhe 130 vota”, tha Berisha duke drejtuar gishtin nga kryeministri Rama si “i vetmi që kërkon të bllokojë Reformën në Drejtësi, se i trembet sarajeve në Surrel dhe pallatit pesë katësh”.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0094590187072754
array(1) { ["section"]=> string(116) "rama-kush-saboton-reformen-ne-drejtesi-do-marre-nje-pergjigje-qe-se-ka-pare-ndonjehere-ne-zgjedhjet-e-ardhshme-31156" }