Rama “lë nam” në Londër, i del para kryeministrit të Bosnje-Hercegovinës dhe... shikoni ç’bën kur të gjithë dëgjojnë vëmendshëm

Publikuar tek: politike, më 12:50 27-02-2018 Rama “lë nam” në Londër, i del para kryeministrit të Bosnje-Hercegovinës dhe... shikoni ç’bën kur të gjithë dëgjojnë vëmendshëm

Kryeministri Edi Rama po merr pjesë në samitin e Ballkanit Perëndimor në Londër, bashkë me kryeministrat e këtyre vendeve.

Nëse vëzhgon me kujdes të gjitha lëvizjet e kryeministrit, nuk është e vështirë të konstatosh se si ai “vjedh” vëmendjen e të gjithëve jo vetëm përmes gjatësisë që dukshëm bën diferencën me kryeministrat e tjerë por edhe për faktin se impostohet gjithnjë në qendër.

Kështu ka ndodhur edhe në një prej fotove zyrtare për gazetarët bashkë me kryeministrat e tjerë. Rama jo vetëm që është futur në mes por ka “mbuluar” me trup edhe kryeministrin e Boshnje Hercegovinës Denis Zvizdiç, në fytyrën e të cilit lexohet qartë gjithë zemërimi për këtë gjest të kryeministrit.

Ndërkohë gjatë konferencës, ka rënë në sy indiferentizmi i theksuar i Ramës ndaj homolgëve të tij.

Ndërkohë që ata mbanin fjalën e tyre dhe gjithë të pranishmit dëgjonin me interes, shefi i qeverisë shqiptare, nuk e lëshonte nga dora celularin.

Për më shumë, hidhini në sy fotove!

kry_copy.jpg

kry3.jpg

zyr.jpg

kry1.jpgkry.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010485887527466
array(1) { ["section"]=> string(128) "rama-le-nam-ne-londer-i-del-para-kryeministrit-te-bosnje-hercegovines-dhe-shikoni-c-ben-kur-te-gjithe-degjojne-vemendshem-111626" }