Rama 'lëshon' ish-deputetin e PS: Keqardhje po për ne ska dy qëndrime

Publikuar tek: barometri, më 08:19 22-10-2018 Rama 'lëshon' ish-deputetin e PS: Keqardhje po për ne ska dy qëndrime

Pas arrestimit të Arben Çukos, ish drejtor i Përgjithshëm i Burgjeve dhe ish-deputet i Partisë Socialiste, për korrupsion pasiv, ka reaguar kryeministri Edi Rama.

 

Rama shpreh keqardhje për Çukon, ndërsa shprehet se kur bëhet fjalë për drejtësinë nuk ka dy qëndrime.

Reagimi i plotë i Ramës në Twitter:

Keqardhje për A.Çukon po për ne s'ka dy qëndrime në raport me ligjin,ka vetëm një;s'ka dy qasje në raport me drejtësinë, ka vetëm një;s'ka dy fytyra në raport me qytetarët, ka vetëm një! Ne s'jemi e kurrë s'do jemi njësoj si të tjerët. Ne gjithnjë kemi vetëm një krah: DREJTESINE!

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013251066207886
array(1) { ["section"]=> string(73) "rama-leshon-ish-deputetin-e-ps-keqardhje-po-per-ne-ska-dy-qendrime-138641" }