Rama letër personale Bashës, i propozon forumin: Le të provojmë t’u japim njerëzve provën e vullnetit

Publikuar tek: politike, më 12:45 31-03-2016 Rama letër personale Bashës, i propozon forumin: Le të provojmë t’u japim njerëzve provën e vullnetit

Edi Rama i propozon Lulzim Bashës nëpërmjet një letre personale një forum të përbashkët maxhorancë-opozitë për Reformën në Drejtësi.

Kjo është letra që kryeministri Rama i ka dërguar  personalisht sot kreut të PD-së, Lulzim Basha. Megjithatë në të vihen re dy gabime:

Së pari, pjesën ''Zotit Lulëzim Basha'' e shkruan në fund, kur zakonisht shkruhet në fillim të çdo letre. Dhe së dyti, emrin Bashës ia shkruan duke i shtuar edhe një ''ë''.

Letrën e komentoi edhe deputeti socialist Taulant Balla.

“Kryeministri Edi Rama zyrtarisht i ka nisur një letër kryetarit të Shqupit Basha për çështjen e reformës në drejtësi.

Tani duhet bërë dallimi se kush është për vepra dhe kush për fjalë, na vjen keq që bllokohet foltorja e parlametit, na vjen keq që shkelet kodi penal dhe nuk po merren masa për rastin e deputetit Strazimiri dhe i bëjmë thirrje prokurorisë të nisë hetimet.

Është e rëndësishme që të kemi dialog pa ndërhyrjen e ndërkombëtarëve, kanë qenë ata që kanë kërkuar dialog dhe kur iu vjen ftesa e refuzojnë” ka thënë Balla.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0097799301147461
array(1) { ["section"]=> string(105) "rama-leter-personale-bashes-i-propozon-forumin-le-te-provojme-t-u-japim-njerezve-proven-e-vullnetit-36494" }