Rama lidhje direkte me FA në Afganistan, porosi të veçantë ministres Xhaçka mes ushtarakëve, shpërthejnë të qeshurat

Publikuar tek: aktualitet, më 13:52 21-11-2017 Rama lidhje direkte me FA në Afganistan, porosi të veçantë ministres Xhaçka mes ushtarakëve, shpërthejnë të qeshurat

Kryeministri Edi Rama ka kryer një lidhje “live” me ushtarakët e Forcave të Armatosura me mision në Afganistan.

Ndonëse Rama ndodhej në zyrën e tij në kryeministri, shefi i qeverisë ka komunikuar dhe ka përshëndetur FA-të, në takimin mes tyre ndodhej edhe ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka.

Ndër të tjera ka falenderuar Forcat e Armatosura për nderimin që i kanë bërë Shqipërisë me misionet e tyre.

Po ashtu në fund të bisedës, Rama pyeti për orën në Afganistan. Atij i janë përgjigjur pjesëmarrësit se ora oshte 16.45 minuta ndaj, Rama ka urdhëruar ministren e tij që të angazhohet që mbërmja e tyre të jetë sa më e gëzueshme.

“Nëse ministrja nuk do t’ia dalë atëherë më shkruani online. Shpresoj që të jetë në nivelin e duhur për vizitën dhe miqtë e rëndësishme që kanë forcat tona atje”, u shpreh Rama, ndërsa këto batura janë shoqëruar me të qeshura. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.03067684173584
array(1) { ["section"]=> string(121) "rama-lidhje-direkte-me-fa-ne-afganistan-porosi-te-vecante-ministres-xhacka-mes-ushtarakeve-shperthejne-te-qeshurat-100361" }