Rama: Lufta me informalitetin, mundësi të rrisim rrogat dhe të ulim taksat

Publikuar tek: politike, më 20:36 22-08-2015 Rama: Lufta me informalitetin, mundësi të rrisim rrogat dhe të ulim taksat

Kryeministri Edi Rama shprehet se lufta kundër informalitetit, aksion që do të nisë në shtator të këtij viti, është një mundësi e mirë për të rritur rrogar dhe për të ulur taksat.

“Shembujt dhe shifrat ndihmojnë për të kuptuar se sa shumë kemi bërë në 20 muaj në luftën kundër informalitetit, por edhe se sa e madhe është mundësia që na jep më tutje një luftë frontale, e përbashkët, e çdo qytetari që do rritje rrogash dhe e çdo biznesi që do ulje taksash, kundër atyre që vjedhin konsumatorin duke mos dhënë kuponin fiskal për atë që shesin si edhe atyre që u bëjnë konkurencë të pandershme biznesve të rregullta duke shmangur taksat”, shkruan Rama.

Rama ka postuar edhe progresin e pajisjeve fiskale në 20 muajt e fundit:

11921603_10153166634206523_4977365795092183306_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010654926300049
array(1) { ["section"]=> string(78) "rama-lufta-me-informalitetin-mundesi-te-rrisim-rrogat-dhe-te-ulim-taksat-18956" }