Rama luftë bizneseve për vjedhjen e ujit: Do tregohemi të pamëshirshëm

Publikuar tek: politike, më 11:04 29-01-2018 Rama luftë bizneseve për vjedhjen e ujit: Do tregohemi të pamëshirshëm

Në mbledhjen e Grupit Parlamentar të PS, kreu i Qeverisë Edi Rama dha ultimatum se të gjithë ata që vjedhin ujin do të ndëshkohen.

Ndërsa u shpreh se Qeveria do të tregohet e pamëshirshme me bizneset.

“Nuk mund të privohen nga një shërbim cilësor për shkaK të atyre që nk paguajnë. Është njësoj si një organizëm të jetë i sulmuar nga të katëra anët dhe të jetë i sulmuar si shushunjat. Në të dyja nga këto aspekte angazhimi i deputetëve është themelor. Dhe duke e mbyllur sot ministri i Infrastrukturës do të bëjë një komunikim më të zgjeruar për publikun se dua ta bëj shumë të qartë se fillimi i operacionit ndëshkimor me vjedhësit e ujit do të materializohet me bizneset që vjedhin ujin dhe që cënojnë furminizim  e rretheve. Do të jemi të pamëshirshëm me këdo që bën biznes duke vjedhur këtë pasuri.”, u shpreh Rama.  

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011188983917236
array(1) { ["section"]=> string(76) "rama-lufte-bizneseve-per-vjedhjen-e-ujit-do-tregohemi-te-pameshirshem-108316" }