Rama mban fjalën përmbyllëse në Ministerialin e OSBE: Gjithçka ishte kundër nesh, por ia dolëm

Publikuar tek: politike, më 14:51 04-12-2020 Rama mban fjalën përmbyllëse në Ministerialin e OSBE: Gjithçka ishte kundër nesh, por ia dolëm Kryeministri Edi Rama

Kryeministri Edi Rama tha se Shqipëria pati një debutim dinjitoz në krye të OSBE-së.

Në fjalën e tij përmbyllëse Ministerialin e OSBE, pas zgjedhjes së krerëve ekzekutiv të kësaj organizate, Rama falenderoi të gjithë bashkëpuntorët gjatë këtij viti bashkëpunimi në krye të OSBE-së.

“Gjithçka ishte kundër nesh. Pandemia e Covid-19 na pengoi rrugën tonë, por ia dolëm dhe Shqipëria mori më shumë përgjegjësi se çdo vend tjetër.

Ky ishte një vit tejet sfidues por Shqipëria pati një debutim dinjitoz në krye të OSBE”, ka thënë Kryeministri”, tha ndër të tjera Rama.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Turjan Hysko në krah të Veliajt në nismën për mbjelljen e pemëve të reja, Veliaj: “Na u bashkoni, pemët janë e ardhmja, shtojnë oksigjenin”
Shkarkimi i Kiço Londos, vjen reagimi nga LSI: Paturpësi e “Rilidnjes”, mbështeti PS-në edhe në ditët më të vështira »
Article Logic
Execution time: 0.021674156188965
array(1) { ["section"]=> string(99) "rama-mban-fjalen-permbyllese-ne-ministerialin-e-osbe-gjithcka-ishte-kunder-nesh-por-ia-dolem-230165" }