Rama mbledh grupin e deputetëve të PS-së, jep urdhër të qartë për METËN: Të presim raportin përfundimtar të Venecias (ÇFARË THA SOT)

Publikuar tek: politike, më 09:45 14-10-2019 Rama mbledh grupin e deputetëve të PS-së, jep urdhër të qartë për METËN: Të presim raportin përfundimtar të Venecias (ÇFARË THA SOT) Rama

Kryeministri Rama ka mbledhur grupin e deputetëve të PS-së për të diskutuar një sërë çështjesh.

Para deputetëve, kreu i qeverisë theksoi se mazhoranca do të presë raportin përfundimtar për të vendosur nëse do të hidhet në votim shkarkimi i presidentit Meta.

Nga ana tjetër, ai kërkoi të miratohet me urgjencë rezoluta për financimin e huaj të partive dhe Paketën-Antishpifje (kundër fabrikimit të lajmeve të rreme).

‘’Për Metën do të presim raportin përfundimtar të KV-së. Më pas do të hartojmë dokument për hapat që do të ndërmarrim. Të miratohet rezoluta e BE-së për financimin e huaj të partive dhe paketa Anti-Shpifje’’, mësohet të ketë thënë Rama në mbledhjen e grupit parlamentar të PS-së.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025769948959351
array(1) { ["section"]=> string(135) "rama-mbledh-grupin-e-deputeteve-te-ps-se-jep-urdher-te-qarte-per-meten-te-presim-raportin-perfundimtar-te-venecias-cfare-tha-sot-181964" }