Rama mbledh Kryesinë e PS, diskutohet për emrat e kandiddatëve për 61 bashkitë e vendit

Publikuar tek: politike, më 19:30 24-04-2019 Rama mbledh Kryesinë e PS, diskutohet për emrat e kandiddatëve për 61 bashkitë e vendit Foto ilustruese

Partia Socialiste ka mbledhur pasditen e sotme Kryesinë nën drejtimin e kryeministrit Rama.

Mësohet jozyrtarisht se socialistët kanë nisur përgatitjet për zgjedhjet lokale të 30 qershorit ndonëse Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim, dy partitë më të mëdha opozitare, kanë djegur afatin për tu rregjistruar në zgjedhje.

Sakaq, sipas burimeve brenda PS pritet që së shpejti të zbardhen dhe emrat e kandidatëve për për kryetar, për 61 bashkitë e vendit.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.030139923095703
array(1) { ["section"]=> string(93) "rama-mbledh-kryesine-e-ps-diskutohet-per-emrat-e-kandiddateve-per-61-bashkite-e-vendit-161722" }