Rama mbledh ministrat dhe ‘arratiset’ dy ditë nga Tirana, zbardhet axhenda e ngjeshur

Publikuar tek: politike, më 10:03 23-02-2018 Rama mbledh ministrat dhe ‘arratiset’ dy ditë nga Tirana, zbardhet axhenda e ngjeshur

Kabineti i qeverisë “Rama 2” ditën e sotme pritet të zhvendoset drejt qytetit të një mbi një dritareve, në Berat, qark ku do të qëndrojë që nga mesdita e sotme e deri nesër në orën 15.30.

Kryeministri ka vendosur që kjo fundjavë për kabinetin qeveritar të zhvendoset në Berat, ku dhe do të zbatojnë një axhendë të ngjeshur me takime dhe inspektime të projekteve të ndryshme.

Mëposhtë, ju sjellim edhe gjithë axhendën e takimeve të Ramës dhe ministrave të tij, si dhe vizitat që do të zhvillojnë orë pas ore.

AXHENDA E PLOTË

E Premte 23 Shkurt 2018

13:30 Nisja per ne Berat

15:00 Ndalese tek Rruga Ura -Vajgurore-Kucove-Dragot

· Inspektim i punimeve ne perfundim Rruga Ura -Vajgurore-Kucove-Dragot. (13 km me vlere rreth 8 milion $; FSHZH; lidh Beratin me Belshin dhe Elbasanin)

· Vijim per tek Mbrojta lumore-Diga: Mbjellje pemesh

15:50 vijim i rruges per ne Berat

16:00 Mbledhja e Keshillit te Ministrave

17:00 Deklarate per Media e KM mbi vendimet e marra

17:30 Event: Planet e zhvillimit te Qarkut te Beratit 

Pjesemarresit ne Panel dhe radha e prezantimeve:

· Klosi

· Kumbaro

· Gjiknuri

· Drejtori i projektit zviceran per menaxhimin e mbetjeve

· Beci

· Fjala permbyllese KM

18:30 Vizite ne Qendren Mesjetare Teqeja e Helvetive si dhe lancimi i projektit te rikostruksionit te saj me fondet TIKA bashke me Xhamine e Beqareve dhe te Xhamise Mbret

19.00 Darka me 10 te ftuarit e spikatur te sektorit: Drilon-uznove. KM ne tavoline me Kryetaret e bashkive te qarkut; Prefektin, Zevendeskryeministren, Prefektin, Kryetarin e Keshillit te qarkut, Deputetet e qarkut)

E shtune 24 shkurt 2018

Ora 8.30-9.30 Mbjellje pemesh nga gjithe kabineti ne vende te ndryshme

9:30 Takim me drejtuesit e administrates vendore e qendrore per:

· sherbimet publike,

· reforma ujit,

· skemat mbeshtetese ne bujqesi

· prioritetet rajonale

10:30 Nisja e kabinetit te qeverise per inspektime sipas axhendave te paracaktuar

Kryeministri:

10:30 Nisja per Uje Vajgurore

10:40 Inspektim i Thertores se re me standarde bashkekohore ne Orizaj

11:00 Vijim per ne Uren Vajgurore

11:30 Nisma ime ne kuader te Bashkeqeverisjes me njerezit: Guroret e mbyllura dhe pyllezimi i zones

12:30 Nisja per Drenovice

12:50 Vizite ne serat e Drenovices dhe bashkebisedim me fermeret dhe studentet e trajnuar per te asisituar fermeret per ndertimin e projekteve fituese

13:10 Nisja per ne Kozare

13:30 Dreke me familjen fermere te Hekuran Cepes

14:30 Nisja per Kucove

15:00 Rilindja urbane e Kucoves (Lagjja 11 janari)

15:30 Kthim ne Tirane

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013144016265869
array(1) { ["section"]=> string(89) "rama-mbledh-ministrat-dhe-arratiset-dy-dite-nga-tirana-zbardhet-axhenda-e-ngjeshur-111173" }