Rama mburret me punët e jashtëzakonshme në Vermosh, por një banor i kujton se nuk janë të tijat

Publikuar tek: politike, më 15:27 24-02-2016 Rama mburret me punët e jashtëzakonshme në Vermosh, por një banor i kujton se nuk janë të tijat

Edi Rama ka publikuar sot një foto-album me punët e jashtëzakonshme sipas tij që qeveria ka bërë nëpërmjet Programit Kombëtar të Rilindjes Urbane.

Ndër këto foto ai ka hedhur edhe një rrugë shumë të vështirë, në zonën e quajtur Leqet e Hotit.

“Rruga turistike e Vermoshit e transformuar rrënjësisht për udhëtarët shqiptarë e të huaj që, falë Programit Kombëtar të Rilindjes Urbane, do të përfitojnë kënaqësinë e posaçme të mrekullisë natyrore, në kushte tërësisht të reja për turizmin malor.”, shkruan Rama.

Por i menjëhershëm ka qenë komenti i një banori të zonës që i ka kujtuar se këto punë nuk janë të tijat.

 “Që ta dish ti shoku kryetar, këtë segment rrugor tek Leqet e Hotit e kanë hapur me krahë studentët e Shkollës së Bashkuar të Oficerëve dhe Skënderbegasit, sot ish-ushtarakë!

Mos e harro këtë fakt, se mund te duhet!’’, i shkruan Avni Skenderaj 

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.010731935501099
array(1) { ["section"]=> string(100) "rama-mburret-me-punet-e-jashtezakonshme-ne-vermosh-por-nje-banor-i-kujton-se-nuk-jane-te-tijat-33421" }