Rama me Jolezën përkrah, e detyron kongresi i të rinjve socialistë? (FOTO)

Publikuar tek: politike, më 10:59 26-02-2016 Rama me Jolezën përkrah, e detyron kongresi i të rinjve socialistë? (FOTO)

Edi Rama ka patur sot përkrah Joleza Kokën, kryetaren e FRESSH-it që u sulmua aq shumë për gafën e saj lidhur me ministrin e Brendshëm Sajmir Tahiri.

Sigurisht që tani vala e komentuesve, kryesisht në rrjetet sociale është shuar dhe sot Koka qëndronte krahë Ramës, i cili pak a shumë e ‘’shkarkoi’’, duke thënë se ajo nuk do të garojë më për kreun e FRESSH-it.

Bashkë me ta ishte edhe kreu i Kuvendit, Ilir Meta.

“Shqipëria ka edhe probleme por edhe sekrete. Nuk është asnjëherë e mërzitshme. Shijoni Shqipërinë, Tiranën dhe kënaquni me njëri-tjetrin dhe sigurohuni se do merrni energjinë e mirë që ta ndani në vendet tuaja”, tha Rama.

“Mirëmëngjes shokë në emër të rinisë shqiptare. Do e vazhdoj në shqip që të dëgjoni edhe gjuhën.Jam e sigurtë që Instagrami juaj do pasurohet nëse ju do bëni disa foto nga Tirana.”, tha shkurtimisht Koka, e shoqëruar në fund të fjalës së saj nga duartrokitja e gjatë e Metës, dhe pak e kryetarit të saj Rama.

Gjatë kohës që fliste, Rama ishte krejtësisht indiferent dhe duarkryq.

ediramajolezakoka2

Në datat 25-28 shkurt zhvillohet në Tiranë Kongresi i Internacionales së të Rinjve Socialistë (IUSY).Tema është “Ndërtojmë paqen, të ndryshojmë sistemin”. Ky aktivitet zhvillohet për herë të parë në Shqipëri.

Në këtë kongres do të marrin pjesë mbi mbi 81 organizata nga 55 vende të ndryshme të botës dhe mbi 230 delegatë. Në punimet e këtij kongresi do të marrin pjesë edhe Presidenti i IUSY, Felipe Jeldres, Sekretarja e Përgjithshme e IUSY, Evin Incir, Zëvendës sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste Evropiane,  Giacciomo Filibeck, si edhe mjaft personalitete të tjera të së majtës evropiane dhe asaj botërore.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.011215925216675
array(1) { ["section"]=> string(76) "rama-me-jolezen-perkrah-e-detyron-kongresi-i-te-rinjve-socialiste-foto-33583" }