Rama mesazh urimi për Donald Lu: Respekt që na hoqët një KALBËSIRË nga Prokuroria e Përgjithshme

Publikuar tek: fcb-bomb, më 19:29 31-12-2017 Rama mesazh urimi për Donald Lu: Respekt që na hoqët një KALBËSIRË nga Prokuroria e Përgjithshme

Është një nga personat më aktivë në rrjetet sociale, ndërsa pasqyron gjithçka ndodh rreth godinës së parlamentit shqiptar.

Agim Rama, fotografi i parlamentit ka postuar foto dhe mesazhe urimi për aktorët më të rëndësishëm në politikën shqiptare përgjatë vitit 2017. Urimin e parë ia dedikon vendit, ndërsa më pas liston ambasadorin e SHBA-ve, Donald Lu.

Agim Rama e konsideron si njeriun që ndikoi pozitivisht në shumë arritje për vendin, sidomos në largimin e Adriatik Llallës nga kryeprokuroria e përgjithshme.

“Ne prag feste..urimin e pare e kam per ty shqipe...se dyti per ty perfaqsues i amerikes ne vendin tone zoti Lu, qe mundesuat shume gjera pozitive ne ket vend. Respekte qe hoqet nje kalbesire nga prokuroria e pergjithshme ku njerezit me dosie sulmuan parlamentin…”, shkruan Agim Rama.

Kujtojmë se pas zgjedhjes së Arta Markut si kryeprokurore e përkohshme, ambasada amerikane atakoi ish-kryeprokurorin Adriatik Llalla që sipas zyrtarëve amerikanë nuk pati guximin të hetojë politikanët e korruptuar. 

agim.jpg

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0071001052856445
array(1) { ["section"]=> string(102) "rama-mesazh-urimi-per-donald-lu-respekt-qe-na-hoqet-nje-kalbesire-nga-prokuroria-e-pergjithshme-105054" }