Rama mesazh Vlahutinit: Na i ndalo ëndrrën! Po bëhemi bezdi për miqtë tanë

Publikuar tek: politike, më 11:34 20-01-2016 Rama mesazh Vlahutinit: Na i ndalo ëndrrën! Po bëhemi bezdi për miqtë tanë

Kryeministri Edi Rama ka shfrytëzuar një moment mëse të përshtatshëm për t’i dhënë një mesazh, të përsëritur eprorëve të saj, ambasadores së Bashkimit Europian Romana Vlahutin.

Të dy kanë qenë në konferencën ‘’Smart City, go Tirana’’, kur Rama i është lutur që të na i ndalojë ëndrrën, sepse sipas kryeministrit po bëhemi bezdi për miqtë tanë.

“Në fakt më takon të bëj një sqarim për atë që i thashë ambasadores dhe në radhë  të parë BE-së:  ka për detyrë të na ndalojë së ëndërruari, ne e ëndërrojmë BE-në aq shumë, sa bëhemi bezdi për miqtë tanë’’, i ka thënë Rama ambasadores, lidhur me dëshirën që rritet të shqiptarëve për t’u antarësuar në BE.

Dhe sigurisht Rama ka folur edhe për Tiranën, duke kujtuar të kaluarën, por edhe të ardhmen.

“Stefano Boeri që na vjen për të na bërë të ëndërrojmë dhe shpresoj që të jetë më e suksseshme se ajo në Milano dhe u siguroj që Tirana është më para Milanos, në dëshirën për ta afruar të ardhmen pa qenë shumë peng i së shkuarës’’, tha Rama.

ediramakonferencedonatoresh

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0091218948364258
array(1) { ["section"]=> string(78) "rama-mesazh-vlahutinit-na-i-ndalo-endrren-po-behemi-bezdi-per-miqte-tane-30475" }