Rama mori timonin, Kristi Pinderi ka një kërkesë për të

Publikuar tek: fcb-bomb, më 10:20 30-06-2017 Rama mori timonin, Kristi Pinderi ka një kërkesë për të

Kryeministri Edi Rama mori i vetëm 74 mandate dhe tani ka i vetëm timonin, ashtu siç kishte kërkuar gjatë gjithë këtyre javëve fushatë.

Por ndërsa Gjermania miratoi sot martesat midis të njëjtit sekse, aktivisti i LGBT, Kristi Pinderi, do të dijë ç’mendon Rama duke kërkuar kësisoj legalizimin e martesave brenda të njëjtit seks edhe në Shqipëri.

“Tani që timonin e ka vet, çfarë mendon Edi Rama? (Gjermania miraton martesat gej, njësoj si Britania, Franca, SHBA, Kanada, Spanja, Portugalia, Suedia, Norvegjia, Danimarka, Hollanda, Luksemburgu e shume të tjera) “, shkruan Pinderi.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.028833150863647
array(1) { ["section"]=> string(60) "rama-mori-timonin-kristi-pinderi-ka-nje-kerkese-per-te-84509" }